Otázky a odpovědi k registraci

Proč se musím na vašich stránkách registrovat, když jen chci aby mé dítě jezdilo na kole?

Zájem o náš cyklistický kroužek roste, což nás velice těší a proto chceme uspokojit co největší množství dětí. Toho chceme dosáhnout především tak, že co nejvíce omezíme administrativu. Tím, že jsme vytvořili tyto webové stránky a registrační formulář, můžeme snadněji:

 • udržovat seznam aktivních členů,
 • dělat online docházku,
 • kontrolovat, párovat přichozích plateb a případně posílat upozornění na další platby,
 • registrovat děti na plánované závody,
 • posílat hromadné emaily s upozorněním na nadcházející akce (aby facebook již nebyl hlavní komunikační kanál),
 • mít možnost jak vám poskytnout fotky z tréninků vašich dětí bez toho, aby bylo nutné je posílat přes facebook.

Chceme aby bylo možné všechno dělat z pohodlí vašeho uživatelského účtu pod jedním přihlášením a přesně jste věděli, zda jste zaplatili, kolikrát bylo vaše dítko na kroužku, jestli jste přihlášeni na příměstský tábor a další aktivity.

Proč musím platit roční členský poplatek, když dosud jsem platil pouze kurzovné na danou sezónu?

Hlavním důvodem je, že v průběhu nadcházející sezóny 2020/2021 plánujeme zajistit pro všechny naše registrované členy úrazové pojištění (pokud si dítě na kroužku, nebo při závodech například zlomí ruku, tak dostane od pojišťovny odškodné). Z tohoto důvodu potřebujeme, aby bylo jasně doložitelné kolik má BAJKING členů a pro které děti (členy BAJKINGU) pojištění zřizujeme a platíme.

V dosavadním systému se často stávalo, že rodiče využívali BAJKING pouze přes letní měsíce a v zimních měsících nás nenavštěvovali, poté se vlastně jednalo o částečně přerušené členství, protože přes zimu neplatili kurzovné ani nenavštěvovali náš kroužek.

Při tomto systému by se velmi těžko udržovalo a určovalo, kdo v době úrazu byl pojištění a kdo nikoliv. Tím, že zavedeme roční členský poplatek zajistíme, že dítě bude oficiálně členem BAJKINGU po celý daný rok a z toho mu budou plynout následující výhody:

 • úrazové pojištění při kroužku a závodech (plánujeme a budeme vás informovat),
 • dřívější upozornění na spuštění registrací na příměstský tábor,
 • sleva na příměstský tábor,
 • sleva u našeho partnera WAGNER Bicycles jak na zboží, tak servis,
 • a další…

Věříme, že výše ročního členského poplatku 100,- Kč vynahradíme výhodami, které vám poskytneme.

Narazil jsem při registraci na problém

Pokud jste při registraci, či rezervaci kroužku na našich stránkách narazil na jakýkoliv problém, SKUTEČNĚ nás neváhejte kontaktovat na +420 774 111 193. Tento informační systém jsme budovali vlastními silami a proto je možné, že jsme přehlédli nějakou chybu a budeme moc rádi pokud nás o ní budete informovat.

Otázky a odpovědi k organizaci cyklistického kroužku

Kdy proběhne první hodina?

Začínáme vždy od ZÁŘÍ dané sezóny a poté pokračujeme každý týden dle rozpisu kroužků. Pokud tedy jste přihlášeni na středeční kroužek, pak bude první hodina první středu v měsicí ZÁŘÍ.

Funguje cyklistický kroužek i přes zimu?

Ano, cyklistický kroužek funguje i v zimních měsících. Není samozřejmě naším cílem vracet vám děti podchlazené, proto budeme dbát na správné oblečení a samozřejmě máme k dispozici zázemí s kamny a horkým čajem, kde můžeme zatopit a děti po jízdě prohřát.
Důležité pro nás je, naučit děti, že není špatného počasí, ale pouze špatného oblečení a ukázat jim, že je možné jezdit na kole v každém počasí a především, že v každém počasí si to lze naplno užít!

Budete s dětmi jezdit po silnici?

Během prvních týdnů zcela určitě ne. Budeme se s dětmi seznamovat, pozorovat jejich techniku jízdy, zda jsou schopné držet se při jízdě vyznačené čáry (později okraje vozovky) a zda chápou pravidla bezpečné jízdy po silnicích. Až si budeme jistí, že děti vědí co dělají a bude to bezpečné, vyrazíme s nimi mimo náš uzavřený areál. Poté budou všechny naše cesty směřovat primárně do lesů a do přírody, jelikož především v těžkém terénu se nejlépe děti naučí techniku jízdy, jak se vyhnout překážkám a získají potřebnou sílu. Proto budeme využívat silnice jen v nezbytně nutné míře, abychom se k těmto lesům dostali.

Jaké vybavení budou děti potřebovat?

Základem je samozřejmě dobré oblečení. V zimních měsících se snažte oblečení především vrstvit a pokud máte možnost, využívat prodyšných materiálů, aby se dítě při pohybu nezapařilo. Pokud máte k dispozici funkční termoprádlo, které bude dobře odvádět pot, bude to ideální varianta. Ovšem i v klasickém oblečení lze vše absolvovat bez problémů.
Zde je seznam věcí, které děti budou potřebovat:

 • kolo nebo odstrkovadlo
 • helmu
 • rukavice – ne zimní, ale sportovní dlouhoprsté z důvodu ochrany dlaní a prstů při pádu.
 • lahev na pití (správně řečeno BIDON)
 • přední a zadní světlo na kolo

Můžeme se při hodině účastnit a dívat se?

Samozřejmě můžete a budeme rádi. Ze zkušenosti víme, že samozřejmě záleží na každém dítěti.
Některých děti, přítomnost jejich rodičů motivuje k vyšším výkonům, protože se chtějí ukázat.
Naopak některé děti při účasti svých rodičů na kroužku jsou více stydlivé, bázlivé a zkoušejí “že jsou unavené”, “že je bolí bříško” apod… přitom bez účasti rodičů absolvují celou hodinu bez jakéhokoliv problému a více si ji užijí.
Toto proto necháme zcela na vás.

Trváte striktně na rozdělení dětí do kroužků dle věku?

Vůbec ne!
Podívame se, jak to dětem půjde a když budeme mít pocit, že by se někdo při kroužku nudil, nebo nevyužil naplno svůj potenciál, pak nemáme problém s přesunem do vyšší věkové kategorie. Zároveň ale budeme sledovat vzájemnou “chemii” mezi dětmi, neboli jaká budou parta, protože se občas může stát že starší děti v kolektivu ty mladší přehlížejí. Chceme rozvíjet v dětech radost z cyklistiky a ne dělat z nich elitní jezdce, proto pokud uvidíme, že si vaše dítko více kroužek užije s dětmi z mladší skupiny, určitě vám doporučíme aby chodil tam.