Otázky a odpovědi k registraci

Jaký je rozdíl mezi skupinou POKRAČUJÍCÍ a NOVÁČCI?

POKRAČUJÍCÍ – Do této skupiny se mohou přihlásit pouze děti, které chodili minulou sezónu aktivně na kroužek. Tyto děti jsou vyježděné, pamatují si pravidla a můžeme s nimi plynule navázat pokročilou technikou a nemuset se bát, že se zraní, něco neubrzdí, nebo si nebudou pamatovat základy.

NOVÁČCI – Do této skupiny se mohou přihlásit všichni, tedy i POKRAČUJÍCÍ členové, kteří chtějí trénovat dvakrát týdně, nebo jim středa nevyhovuje. Musí zde ale počítat s tím, že budou znovu slyšet základy techniky jízdy a budeme se věnovat především nově příchozím členům, kteří u nás budou poprvé, nebo si v minulé sezóně základy ještě dostatečně neosvojili.

K tomuto rozdělení jsme přistoupili především proto, aby současné členy neodradilo neustálé opakování základů, ale bylo možné plynule navázat pokročilejší technikou.

Proč musím platit roční členský poplatek, když dosud jsem platil pouze kurzovné na danou sezónu?

Hlavním důvodem je, že registrací v našem cyklistickém klubu rovnou vaše dítě registrujeme i do Českého svazu cyklistiky a České únie sportu. Je to především proto, aby každé dítě, které u nás jezdí mělo zároveň i úrazové pojištění a další výhody plynoucí z této registrace.

Z tohoto důvodu potřebujeme, aby bylo jasně doložitelné kolik má BAJKING členů a pro které děti (členy BAJKINGU) toto pojištění v dané sezóně platí.

V dosavadním systému se často stávalo, že rodiče využívali BAJKING pouze přes letní měsíce a v zimních měsících nás nenavštěvovali, poté se vlastně jednalo o částečně přerušené členství, protože přes zimu neplatili kurzovné ani nenavštěvovali náš kroužek.

Při tomto systému by se velmi těžko udržovalo a určovalo, kdo v době úrazu byl pojištění a kdo nikoliv. Tím, že zavedeme roční členský poplatek zajistíme, že dítě bude oficiálně členem BAJKINGU po celý daný rok a z toho mu budou plynout následující výhody:

  • úrazové pojištění při kroužku a závodech (plánujeme a budeme vás informovat),
  • dřívější upozornění na spuštění registrací na příměstský tábor,
  • sleva na příměstský tábor,
  • sleva u našeho partnera WAGNER Bicycles jak na zboží, tak servis,
  • a další…

Věříme, že výše ročního členského poplatku 100,- Kč vynahradíme výhodami, které vám poskytneme.

Narazil jsem při registraci na problém

Pokud jste při registraci, či rezervaci kroužku na našich stránkách narazil na jakýkoliv problém, SKUTEČNĚ nás neváhejte kontaktovat na +420 774 111 193. Tento informační systém jsme budovali vlastními silami a proto je možné, že jsme přehlédli nějakou chybu a budeme moc rádi pokud nás o ní budete informovat.

Otázky a odpovědi k organizaci cyklistického kroužku

Kdy proběhne první hodina?

Začínáme vždy od ZÁŘÍ dané sezóny a poté pokračujeme každý týden dle rozpisu kroužků. Pokud tedy jste přihlášeni na středeční kroužek, pak bude první hodina první středu v měsicí ZÁŘÍ.

Funguje cyklistický kroužek i přes zimu?

Ano, cyklistický kroužek funguje i v zimních měsících. Není samozřejmě naším cílem vracet vám děti podchlazené, proto budeme dbát na správné oblečení a samozřejmě máme k dispozici zázemí s kamny a horkým čajem, kde můžeme zatopit a děti po jízdě prohřát.
Důležité pro nás je, naučit děti, že není špatného počasí, ale pouze špatného oblečení a ukázat jim, že je možné jezdit na kole v každém počasí a především, že v každém počasí si to lze naplno užít!

Budete s dětmi jezdit po silnici?

Během prvních týdnů zcela určitě ne. Budeme se s dětmi seznamovat, pozorovat jejich techniku jízdy, zda jsou schopné držet se při jízdě vyznačené čáry (později okraje vozovky) a zda chápou pravidla bezpečné jízdy po silnicích. Až si budeme jistí, že děti vědí co dělají a bude to bezpečné, vyrazíme s nimi mimo náš uzavřený areál. Poté budou všechny naše cesty směřovat primárně do lesů a do přírody, jelikož především v těžkém terénu se nejlépe děti naučí techniku jízdy, jak se vyhnout překážkám a získají potřebnou sílu. Proto budeme využívat silnice jen v nezbytně nutné míře, abychom se k těmto lesům dostali.

Jaké vybavení budou děti potřebovat?

Základem je samozřejmě dobré oblečení. V zimních měsících se snažte oblečení především vrstvit a pokud máte možnost, využívat prodyšných materiálů, aby se dítě při pohybu nezapařilo. Pokud máte k dispozici funkční termoprádlo, které bude dobře odvádět pot, bude to ideální varianta. Ovšem i v klasickém oblečení lze vše absolvovat bez problémů.
Zde je seznam věcí, které děti budou potřebovat:

  • kolo nebo odstrkovadlo
  • helmu
  • rukavice – ne zimní, ale sportovní dlouhoprsté z důvodu ochrany dlaní a prstů při pádu.
  • lahev na pití (správně řečeno BIDON)
  • přední a zadní světlo na kolo

Můžeme se při hodině účastnit a dívat se?

Samozřejmě můžete a budeme rádi. Ze zkušenosti víme, že samozřejmě záleží na každém dítěti.
Některých děti, přítomnost jejich rodičů motivuje k vyšším výkonům, protože se chtějí ukázat.
Naopak některé děti při účasti svých rodičů na kroužku jsou více stydlivé, bázlivé a zkoušejí “že jsou unavené”, “že je bolí bříško” apod… přitom bez účasti rodičů absolvují celou hodinu bez jakéhokoliv problému a více si ji užijí.
Toto proto necháme zcela na vás.

Trváte striktně na rozdělení dětí do kroužků dle věku?

Vůbec ne!
Podívame se, jak to dětem půjde a když budeme mít pocit, že by se někdo při kroužku nudil, nebo nevyužil naplno svůj potenciál, pak nemáme problém s přesunem do vyšší věkové kategorie. Zároveň ale budeme sledovat vzájemnou “chemii” mezi dětmi, neboli jaká budou parta, protože se občas může stát že starší děti v kolektivu ty mladší přehlížejí. Chceme rozvíjet v dětech radost z cyklistiky a ne dělat z nich elitní jezdce, proto pokud uvidíme, že si vaše dítko více kroužek užije s dětmi z mladší skupiny, určitě vám doporučíme aby chodil tam.